Butla jednorazowa z helem zamówiona i co dalej?

Złożone zamówienia na butle staramy się realizować jak najszybciej. Jeżeli wybrano opcje wysyłki za pobraniem czekamy na mailowe potwierdzenie złożenia zamówienia. Niezwłocznie po otrzymaniu potwierdzenia butla jest pakowana i nadawana. Jeżeli się uda towar wyjeżdża od nas jeszcze tego samego dnia roboczego, najpóźniej w kolejnym dniu roboczym.
W przypadku przesyłek przedpłaconych czekamy na zaksięgowanie przelewu i nadajemy paczkę niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.

Co znajduje się w przesyłce?


W koszulce z listem przewozowym znajdą Państwo fakturę za zamówienie, chyba, że faktura była już wcześniej przesłana drogą mailową. Po odfoliowaniu przesyłki w kartonowym pudle znajdować się będzie:

  • butla wyposażona w zawór znajdujący się na górze butli oraz miękki gumowy reduktor służący do napełniania balonów,
  • zestaw baloników, zależnie od wybranego zestawu będzie to 30 lub 50 kolorowych baloników lateksowych w rozmiarze 9 cali,
  • wstążka w ilości dopasowanej do liczby balonów - po ok 1 m na balon, wstążka jest dostarczana w motkach także można docinać ją według uznania. Wstążka nie służy do zamykania balonów. Aby szczelnie zamknąć balon należy szyjkę balonu ściśle zasupłać. Wstążka natomiast służy do zakotwiczenia balonu tak aby nie odleciał. Jeżeli balony napełniamy helem w pomieszczeniu, gdzie nie grozi im ucieczka, część lub całość dekoracji nie musi być zakotwiczana - czy to za pomocą obciążników czy przywiązywania do elementów wyposażenia (np. krzeseł) ale możemy balony puścić swobodnie. W takim przypadku zwisające spiralnie wstążki przywiązane do balonów stworzą dodatkowy efekt dekoracyjny.
  • instrukcja dotycząca użytkowania butli. Instrukcja podzielona jest na dwie części. Zachęcamy do zapoznania się z obiema - szczególnie jeżeli jest to pierwszy kontakt z helem. Pierwsza część zawiera podstawowe informacje na temat napełniania balonów helem. Dowiemy się z niej w 8 prostych punktach co zrobić z butlą i balonami aby powstała efektowna dekoracja. Druga część zawiera szczegółowe informacje i ostrzeżenia.

Najważniejsze co musimy wiedzieć o korzystaniu z butli jednorazowej z helem


- butla jest jednorazowa to znaczy nie można jej ponownie napełnić helem natomiast nie musimy zużyć butli jednorazowo. Zamknięcie głównego zaworu umożliwi przechowanie pozostałego w butli helu na kolejną okazję.
- butla ma dwa zawory - główny zawór zamyka szczelnie butlę, po jego odkręceniu jeszcze nic się nie dzieje - dopiero zgięcie gumowego reduktora uwalnia hel z butli. Aby znowu szczelnie zamknąć butle znowu zakręćmy główny zawór.
- nie napełniajmy za wcześnie balonów bo nie będzie efektu. Balony 9 calowe unoszą się napełnione helem 4 - 6 godzin. Jeżeli dekorację przygotujemy za wcześnie - np. w przeddzień - nie uzyskamy zamierzonego efektu. Napełnienie balonów helem z butli jednorazowej nie zajmie więcej niż 30 - 40 min. Nie musimy napełniać balonów na ostatnia chwilę - warto zarezerwować sobie na to czas i napełnić balony na 1-2 godziny przed imprezą, rozmieścić dekorację a butlę i ewentualne nienapompowane lub pęknięte balony usunąć poza dostęp małych dzieci.
- poprawnie zamknijmy balony - na supeł - wstążka załączona do zestawu nie służy do zawiązywania balonów.
- jeżeli napełniamy inne balony niż załączone - np. mamy inne balony w wybranej kolorystyce, czy balony foliowe sprawdźmy:
 w przypadku balonów foliowych czy są to balony do napełniania helem - za małe balony nie będą się unosiły
w przypadku balonów foliowych podobnie, dodatkowo sprawdźmy jaką średnicę powinien mieć napełniony helem balon - tak aby nadmuchać balony optymalnie,
 jakość balonów - czy nie pękają przy napełnianiu - wskazuje to na utlenienie się powłoki - lateks to naturalny materiał, który traci swoje elastyczne właściwości pod wpływem długotrwałego kontaktu z powietrzem, zmiennej ekstremalnej temperatury itp.
- mimo że w butli znajduje się hel o czystości 99,990% a śladowe ilości helu znajdują się naturalnie w powietrzu którym oddychamy to hel w dużym stężeniu jest duszący a zabawy z „gadaniem na helu” mogą zakończyć się niebezpiecznym dla zdrowia i życia omdleniem. W żadnym wypadku nie dawajmy helu do wdychania dzieciom - przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa ale także z tego względu że efekt piskliwego głosu po helu jest wyraźny przy niskim tembrze głosu, przy wysokich tembrach znikomy, niezauważalny.
- po opróżnieniu butli - pustą butlę możemy wyrzucić na złom.