Hel do balonów

Balony

Okrągłe balony, tworzone z różnych materiałów były znane człowiekowi od wieków. Nieco inaczej wygląda historia tych nowoczesnych, obecnie stosowanych balonów gumowych i lateksowych.

Balony lateksowe

Balony lateksowe zostały wynalezione w Nowej Anglii w dobie wielkiego kryzysu. W tym samym roku (1824) wynaleziono również elektromagnes.

Balon powstał praktycznie przez przypadek, jako efekt uboczny eksperymentów i prób wynalezienia nowego tworzywa na dętki.

Inżynier chemii, Neil Tillotson, po nieudanych próbach wynalezienia nowego materiału na dętki, od niechcenia narysował na tekturze głowę kota, po czym wyciął ją i zanurzył w płynnym lateksie. Po wyschnięciu, ku zdziwieniu wynalazcy, otrzymał głowę kota wraz z uszami.Zachęcony powodzeniem nieplanowanego wynalazku, w podobny sposób wykonał jeszcze ponad 2000 balonów, po czym sprzedał je wszystkie na ulicach Bostonu podczas parady z okazji Dnia Patrioty.

Balony foliowe

Nie tak dawno, bo w 1970 roku odkryto balon foliowy. Wykonano go ze srebrnego, metalicznego tworzywa sztucznego na potrzeby nowojorskiego baletu. Balony te nazywano wówczas Mylar, wykonane były w rzeczywistości z metalizowanego, mało elastycznego nylonu. Balony foliowe są o wiele droższe i jednocześnie wytrzymalsze od balonów lateksowych.

Koszyk jest pusty.

Zapraszamy do zakupów

Informacje o balonach

Kalkulator helowy

Kalkulator helowy
Sprawdź ile helu potrzeba do napełnienia określonej ilości balonów - skorzystaj z kalkulatora.

 
 
  • Sposoby płatności Sklep płatność kartą
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2019 HelBalonowy.com

Projekt i optymalizacja by abacus.pl