Ile helu potrzeba do napełnienia balonów?

Na ilość helu potrzebną do napełnienia balonu w taki sposób aby hel uniósł balon i balon unosił się wpływają dwie kwestie.

Pierwsza to rzecz jasna objętość balonu. Można ją sprawdzić poprzez nadmuchanie balonu powietrzem i zmierzenie jego średnicy.

Trudniej ocenić objętość balonów o niestandardowych kształtach. Jednak i w przypadku standardowych i niestandardowych balonów najczęściej informacje o wymiarach znajdziemy na opakowaniu balonów.

Drugą istotną kwestią jest waga samego balonu. O ile w przypadku standardowych lateksowych balonów można założyć, że napełniony w 100% helem balon napewno będzie się unosił. O tyle jeżeli chodzi o balony o dużych rozmiarach, gumowych, o grubych ściankach, dmuchańce z PCV to ich waga może nie pozwalać na unoszenie się mimo wypełnienia całego balonu helem.

Kalkulator helowy

W ustaleniu ile helu potrzebujemy dla podanej ilości balonów pomocny będzie kalkulator helowy. Określia ile butli potrzeba do napełnienia balonów. Jeżeli podana ilość balonów, lub ich średnica powoduje konieczność zastosowania większej ilośći butli jednorazowych zapraszamy do zapoznania się z ofertą helu w ilościach hurtowych w butlach na wynajem.