Ile helu potrzeba aby napełnić balony foliowe?

Wielu Klientów zgłasza się do nas z zapytaniem o ilość helu potrzebną do napełnienia balonów foliowych - cyfr, liter, balonów w różnych kształtach.

 

Odpowiedź na to pytanie jest często trudna. Zapotrzebowanie na hel dla balonów foliowych rożni się zależnie od producenta - należy kierować się wskazaniami na opakowaniu zbiorczym lub w katalogu.

 

Jeżeli nie mamy możliwości sprawdzenia zapotrzebowania - można je jedynie oszacować - znajdując najbardziej podobny gabaryt np. porównując z tabelami Qualatex.

 

Dodatkowo zaopatrując się w balony foliowe do napełnienia helem należy pamiętać o tym, że: podczas wyboru należy zwrócić uwagę na wielkość balonów foliowych, nie kierować się tylko cena:

  • najmniejsze balony o dziwnych kształtach (duża waga samego balonu przez duża ilość "spawów" w stosunku do małej objętości helu) - nie będą się unosić, warto się upewnić czy jest to balon przeznaczony na hel czy na patyk (te przeznaczone na patyk należy napełnić powietrzem),
  • mniejsze balony mogą nie mieć samozamykających wentylów - jeżeli napełni się je helem trzeba taki balon zamknąć zgrzewarką, brak samozamykającego się wentyla zawsze powinien wzbudzić czujność czy aby na pewno jest to balon dedykowany do napełnienia helem,
  • większe balony są wyposażone w wentyl samozamykający - te są dedykowane do helu - takie balony można w miarę potrzeby dopełniać - np. w przypadku długiej ekspozycji.