Hel do balonów

Czy balony lateksowe i foliowe są jednorazowe?

Jeżeli zamierzają Państwo napełnić balony helem to balony lateksowejednorazowe,

Aby szczelnie balon zamknąć balon napełniony helem należy zawiązać go na supeł i może nie być możliwe rozsupłanie go, aby napełnić na nowo. Więcej o zamykaniu balonów z helem tutaj

Balony lateksowe z helem unoszą się 6 - 12 godzin, chyba ze balon natrze się od wewnątrz żelem uszczelniającym wtedy balon może unosić się tydzień do miesiąca.

Jeżeli balon napełni się powietrzem i zamknie zapinką lub zawiąże sznurkiem to teoretycznie powinien być wielorazowy - do pierwszego uszkodzenia lub skruszenia - lateks, jako materiał naturalny ulega utlenianiu i po pewnym czasie balon robi się coraz mniej elastyczny i kruchy. Kolejnym aspektem jest nadruk, który po kolejnych napełnieniach może się odkształcić, przestać być jednolity itp. Także małe balony lateksowe, też ze względu na niski koszt raczej traktuje się, jako jednorazowe.

Balony foliowe teoretycznie będą nadawały się do dopełniania jak i powtórnego napełniania - helem jak i powietrzem, niestety podczas spuszczania gazu, czy składowania może dojść do uszkodzeń i faktycznie nie ma gwarancji ze balony da się napełnić ponownie i będą efektownie wyglądały, były szczelne itd.

Balony wielorazowego użytku, które zachowują "parametry" i faktycznie można mieć ozdobę na kolejne eventy to typowe balony targowe/wystawiennicze, do oznaczania stoisk, jako latająca reklama. Dostępne są duże sterowce jak i mniejsze balony:

  • balony PVC: dostępne w podstawowych kolorach, grafika nanoszona metodą szablonową lub w formie naklejek,
  • balony Poliuretanowe: dowolny kolor druku balonu, grafika cyfrowa elastyczny druk Latexowy HP L26500,
  • balony 2 powłokowe: balon wewnętrzny gazoszczelny + zewnętrzna warstwa z tkaniny poliestrowej, grafika dowolna Druk Cyfrowy

    Powiązane tematy

    FAQ - działy główne