Uszczelnianie balonów lateksowych Hi-float

Ultra Hi - float - szczegółowe informacje.

Ultra Hi - float jest substancją, która naniesiona na wewnętrzne ścianki balonu lateksowego, wysychając tworzy powłokę uszczelniającą balon, tak aby nie ulatniał się z niego hel.

Co daje zastosowanie hi - float do balonów lateksowych?

Według zapewnień producenta (Hi-FLOAT CO.INC.) ultra hi - float może przedłużyć dwudziestopięciokrotnie czas unoszenia się balonu w pomieszczeniach o optymalnych warunkach temperatury (22-26 stopni Celsjusza) i wilgotności powietrza.

Bezpieczeństwo użytkowania

Hi - float ma konsystencję lepkiego, płynnego, przeźroczystego żelu. Jest nietoksyczny, zmywalny wodą, niemniej z oczywistych powodów należy przechowywać hi - float w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Niepożądane sytuacje

W przypadku dostania się hi - float do oczu należy niezwłocznie przystąpić do kilkuminutowego przemycia oczu wodą. Jeżeli podrażnienie utrzymywałoby się należy skontaktować się z lekarzem.

Hi- float rozpuszcza się w wozie, również po całkowitym wyschnięciu. Powierzchnie zabrudzone hi - float należy wyczyścić za pomocą wody - im cieplejsza tym łatwiej będzie usunąć zabrudzenie.

Zależnie od charakteru zabrudzonej powierzchni Hi flot można usunąć spłukując go wodą lub parą, zasuszone zabrudzenia wykruszyć lub wstępnie namoczyć przed opłukaniem.

Przed pierwszym użyciem ultra hi - float należy zapoznać się z instrukcją użytkowania oraz ze wskazówkami jak poradzić sobie z najczęściej pojawiającymi się problemami z użytkowaniem żelu.

Proces schnięcia zaaplikowanego do balonów żelu trwa kilka godzin. W przypadku pęknięcia balonu w czasie kiedy żel jeszcze nie wysechł dostatecznie może dojść do rozbryzgu zaaplikowanej substancji. Hi - float nie jest toksyczny. Mokry hi - float będzie zachowywał się podobnie jak np. klej do kopert czy lekki klej biurowy - nie usunięty może zabrudzić lub zniszczyć meble czy ściany. Zaleca się aby na czas schnięcia napompowanych balonów przechowywać je z dala od powierzchni które w przypadku pęknięcia balonów mogłyby się zabrudzić lub takie powierzchnie na czas schnięcia balonów odpowiednio zabezpieczyć, osłonić.

Przykładowo - świeżo uszczelniony hi - float balon i napełniony helem nie wypuszczajmy od razu pod sufit. Jeżeli pęknie pod sufitem i go zabrudzi, trudno będzie szybko usunąć ślady. Balony można zakotwiczyć nisko na środku pomieszczenia a dopiero kiedy wyschną wypuścić wolno. Jeżeli napełnione balony zamierzamy przechować w siatkach pamiętajmy aby umożliwić dostęp powietrza do balonów, tak aby nie zakłócić schnięcia uszczelniacza.

Aby uchronić oczy przed przypadkowym kontaktem z hi - float z pękającego balonu zalecane jest podczas napełniania balonów zastosowanie okularów ochronnych.

Zobacz jak usunąć rozlany żel Hi Float ...

Hi - float krok po kroku

Instrukcja użytkowania małego pojemnika z hi - float - pojemność 0,47l - opakowanie z pompką

Przygotowanie do pracy

Żel hi - float przed użytkowaniem ogrzać do temperatury pokojowej - dzięki temu aplikowanie będzie wygodniejsze.
Odkręcić butelkę z hi - float i umieść w butelce dozownik. Starannie dokręć nakrętkę dozownika.
Górną część pompki przekręcić odwrotnie do ruchu wskazówek zegara aby odblokować dyszę.
Przed pierwszym użyciem podstawić pod wylot dyszy pojemnik i naciskać dozownik tak długo aż pojawi się płyn.

Hi - float jest gotowy do użycia

Nasunąć końcówkę balonu na dozownik tak daleko jak się da - aby zaaplikować żel do środka balonu. Nanoszenie żelu do samego środka balonu a nie na ściankę szyjki balonu zapobiegnie zabrudzeniom rąk oraz reduktora podczas napełniania balonu helem.
Po odpowiednim nasunięciu balona nacisnąć pompkę i zaaplikować odpowiednią ilość żelu do balonu.

Jaką ilość hi - float zaaplikować do balonu lateksowego?

Przy użytkowaniu małego pojemnika z dozownikiem producent zaleca następujące ilości

  • Balony 9 calowe - pół naciśnięcia
  • Balony 11 calowe - 1 naciśnięcie
  • Balony 14 calowe - 2 naciśnięcia
  • Balony 16 calowe - 3 naciśnięcia

Zdejmując baon z dozownika zacisnąć szyjkę balonu tak aby zsuwając ją z dozownika usunąć z niego żel i nie dopuścić aby żel dostał się ze środka balonu na szyjkę. Trzymać balon szyjką do góry aby nie przelać hi - float z wnętrza balonu do szyjki.
Trzymając jedną ręką szyjkę balonu drugą ręką przez kilka sekund delikatnie rozetrzeć żel po całej wewnętrznej powierzchni główki balonu.
Napełnić balon helem do odpowiedniego rozmiaru.
Zasupłać szyjkę balonu. Zastosowanie zapinek do zamknięcia balonu z helem, czy zawiązywanie sznurkiem czy wstążką nie jest wystarczająco szczelne do zamykania balonów z helem.
Pozostawić balony na kilka godzin do wyschnięcia w miejscu gdzie przypadkowe pęknięcie balonu i rozpryskanie żelu nie spowoduje zniszczeń.