Jak mocować balony napełnione helem?

Lekkie mocowania

Mocowanie balonów w których zamiast powietrza jest hel do balonów można przeprowadzać w taki sam sposób jak mocowanie balonów napełnianych powietrzem. Jednym aspektem na jaki należy zwrócić uwagę jest waga samych mocowań. Jeżeli mimo dołączenia zamocowania balony z helem maja się unosić waga mocowania musi być odpowiednio mała.

Obciążniki

Zwykle balony z helem puszczane są swobodnie w pomieszczeniu lub kotwiczone w wybranym miejscu. Efektownym mocowaniem balonów z helem jest zastosowanie ozdobnego obciążnika. Na rynku dostępne są obciążniki do balonów dopasowane do każdej okazji. Możemy wybrać kolor i wzór, który najlepiej będzie dopasowany do balonów z helem - ich koloru i kształtu czy okazji. Popularne motywy to: serca, kryształy, weselne gołąbki. Mamy możliwość takiego dobrania obciążnika i ilości balonów aby uzyskać efekt unoszenia się balonów lub zakotwiczenia np. w wybranym miejscu na stole. Tak jak stawiamy na stole wazony z kwiatami, możemy umieścić na stole kompozycje z unoszących się kolorowych balonów.

Wstążki i serpentyny

Balony z helem można mocować dodającym uroku wstążkami. Dla zwiększenia efektu możemy wolny koniec wstążki zostawić długi i pozwolić mu zwisać spiralnie jak serpentyna co będzie dodatkową ozdobą. Zwiększymy też w ten sposób wizualnie naszą dekorację. Zastosowanie serpentyn do ozdabiania balonów z helem sprawdza się w stopniu ograniczonym. Ograniczeniem jest waga serpentyny. Serpentyny papierowe są zdecydowanie cięższe od wstążeczek. Powoduje to zbytnie obciążenie balonu z helem. Wyjątek stanowią lekkie serpentyny foliowe.

Specjalistyczne kleje i taśmy klejące

Do łączenia balonów z helem nie należy stosować przypadkowych klejów i taśm klejących. Mogą one spowodować perforacje balonu z helem. Musimy w tym przypadku ograniczyć się do zastosowania profesjonalnych materiałów przeznaczonych ściśle do tego celu.

Konstrukcje

Do tworzenia konstrukcji zwykle używa się balonów napełnianych powietrzem. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby z balonów z helem tworzyć unoszące się konstrukcje. Do zrobienia dekoracji typu girlanda, kolumna lub ułożenia balonów w określony kształt - np serca przydatne będą plastikowe taśmy mocujące. Taśmy te to różnej długości paski plastikowe, które można dowolnie łączyć. W taśmach znajdują się otwory w których umieszczamy końcówki napełnionych z butli z helem balonów. Dołączając kolejne balony z helem tworzymy idealnie skomponowany, uporządkowany układ balonów. Tak jak wspomniano wcześniej, do tworzenia dekoracji z balonów z helem należy użyć lekkich taśm, aby zbytnio nie obciążyć balonów.