Urodziny w domu w czasie epidemii

Niezapomnianą imprezę urodzinową da się przygotować nawet w domu.

Huczną imprezę z rówieśnikami trzeba oczywiście przełożyć na późniejszy termin. Można zrobić spotkanie ze znajomymi online a przy odrobinie zaangażowania może uda się zagrać w kilka osób w planszówkę online, czy odśpiewać sto lat.

Jednak nawet ograniczając obchody urodzin dziecka do minimum w czasie epidemii warto ten dzień spędzić w specjalny sposób.

Będzie to niezapomniane przeżycie dla dziecka jak i źródło pozytywnej energii,w tym trudnym czasie, dla wszystkich domowników.

Nawet, jeżeli nie zdecydujemy się na zamówienie wymyślnego tortu, czy zakup ciasta z ulubionej cukierni możemy pokusić się o upieczenie tortu samodzielnie - korzystając z najróżniejszych przepisów w sieci. Na pewno uda się znaleźć taki przepis, do którego wszystkie potrzebne składniki znajdziemy w naszej w spiżarni.

Jeżeli nie chcemy wypróbowywać nowych przepisów można poprzestać na ulubionym cieście lub deserze dziecka. Ważne aby solenizant poczuł się wyróżniony i urodziny przyniosły mu dużo radości.

Zależnie od czasu jaki możemy na to poświęcić przygotujmy mniej lub więcej zupełnie niespodziewanych atrakcji.

Wspaniałym pomysłem na niespodziankę może być przygotowanie urodzinowych balonów z helem. Balony z helem unoszą się kilka godzin. Jeżeli nastawimy budzik na ok 30 - 60 min. przed pobudką dziecka wystarczy nam czasu aby napełnić baloniki helem i pozwolić dziecku na pobudkę wśród kolorowych unoszących się wokół niego balonów.

Balony należy napełnić helem i szczelnie zamknąć poprzez zasupłanie końcówki. Za pomocą wstążeczki możemy ozdobić balony a także związać je w girlandy lub balonowy bukiet.

Pobudka w tak efektownej scenerii na pewno przywoła uśmiech na buzię solenizanta. Zaspany dzieciak do końca życia nie zapomni widoku takiej niespodzianki.

Balony z helem w dalszym ciągu dnia mogą ozdabiać pokój dziecka lub całe mieszkanie. Posłużą do zabaw i eksperymentów. Jeżeli będzie okazja balony z helem mogą być tłem do filmików, video chatów, rozmów za pośrednictwem MsTeams, Skypa, czy Whatsup.